Hants-Surrey Border Circuit

Circuit Plan

August 2019

 

 

4th Aug
18th in 

Ordinary Time

11th Aug
19th in 

Ordinary Time

18th Aug
20th in 

Ordinary Time

25th Aug
21st in 

Ordinary Time

 

 

Aldershot

10:30 am

Hicks HC


Clay

Raggett

Goldring

Aldershot

6:30 pm

Alt. Services 

available in Circuit

Alt.  Services

 available in Circuit

Ashby HC

Alt. Services 

available in Circuit

Alton

10:00 am

George AAW


Blake HC

S. Smith

Micklefield

Alton

6:30 pm

@ St Lawrence


Betts

Jones

Blake HC

Cove

10:30 am

Costello


Hoff HC / At Cove

Frimley Green HC

T. White

Cove

6:00 pm

Garden Party HC


No Service

No Service

No Service

Fleet

9:00 am

Hayward


Slatter

Slatter HC

Raggett

Fleet

10:30 am

Clark Holiday Club /

AAW

Slatter HC

Slatter

Costello

Fleet

6:30 pm

No Service


Slatter

Slatter HC

No Service

Frimley Green

10:30 am

Horsley


At Cove HC

Hoff HC / JS

P. White

Frimley Green

6:00 pm

Garden Party HC


Blake HC

Hoff Film

Hayward

Hale

11:00 am

Hoff HC


P. Smith

Squires

Reeves

Hartley Wintney

10:30 am

Goldring

Thake / Gawthrop T / 

Report

Marlow

Slatter HC

North Camp

9:30 am

No Service


No Service

No Service

No Service

North Camp

11:00 am

Betts SP

Carrington SP

Sheridan / 

Moll SP

Blake HC / SP

Rowledge

10:00 am

Jones

Farrar


Ashby HC

Moll

The Spire, 

Farnham

10:30 am

Hopkins At URC

Hopkins /Clark 

AAW / HC / At URC

Sharp

Shore

The Spire, 

Farnham

6:30 pm

Hicks At URC / HC

At Fleet


Aldershot

At Alton


September 2019

 

 

1st Sep
22nd in 

Ordinary Time

8th Sep
23rd in

 Ordinary Time

15th Sep
24th in 

Ordinary Time

22nd Sep
25th in 

Ordinary Time

29th Sep
26th in 

Ordinary Time

 

 

 

 

 

 

 

Aldershot

10:30 am

Blake HC


Farrar

Abusah / 

Gawthrop 

Report

Reeves

Blake HF / AAW

Aldershot

6:30 pm

Hayward BS


S. Smith

Blake HC

S. Smith

Prayer Meeting

Alton

10:00 am

Moll AAW


Simpkins HC

Marlow

Ashby

George HF

Alton

6:30 pm

@St Lawrence


Moll

Hoff

Simpkins HC

Own Arrangment

Cove

10:30 am

Raggett


Hoff HC / Cov

Squires

Hoff HC / HF

Marlow

Cove

6:00 pm

Goldring Cafe


No Service

No Service

No Service

No Service

Fleet

9:00 am

Goldring


Slatter HC

Slatter

Goldring

Slatter HF

Fleet

10:30 am

Ashby


Slatter HC

Slatter

Goldring

Slatter / Clark HF

 / AAW

Fleet

6:30 pm

Clark Cont


Clay

Slatter

Slatter HC

Blake

Frimley Green

10:30 am

Gawthrop


Blake

Hoff HC

Thake

Hoff HF / HC

Frimley Green

6:00 pm

Hoff HC


Hopkins

Hayward

Hoff Film

Hoff Mess /

 4:00 pm

Hale

11:00 am

At The Spire,

 Farnham

Moll

Simpkins HF

Hopkins HC

Hayward

Hartley Wintney

10:30 am

Marlow


Clark

Costello

Slatter HC

Jones

North Camp

9:30 am

Betts


Ashby

No Service

Betts

Hindle HC

North Camp

11:00 am

Betts TW


Ashby

Blake B of B

Betts

Hindle HC

Rowledge

10:00 am

At The Spire, 

Farnham

Jones

Raggett

Simpkins HC

Sheridan HF

The Chapel, Ash V.

10:00 am

Hoff


No Service

No Service

No Service

No Service

The Spire, 

Farnham

10:30 am

Simpkins /

 Hopkins At URC

Ellis CA

Hopkins HC / 

At URC

S. Smith

Simpkins At URC

The Spire, 

Farnham

6:30 pm

Hopkins HC / 

At URC

Simpkins CA

Thornton At URC

Hopkins At 

URC / EXH

Hopkins At URC


October 2019

 

 

6th Oct
27th in 

Ordinary Time

13th Oct
28th in 

Ordinary Time

20th Oct
29th in 

Ordinary Time

27th Oct
30th in

Ordinary Time

 

 

 

 

 

 

Aldershot

10:30 am


Raggett

Blake HC

Betts

Squires

Aldershot

6:30 pm

Hopkins BS


Farrar

Blake HC

S. Smith

Alton

10:00 am

Simpkins AAW

P. Smith / Marlow

 Report

Simpkins P / AAW

Hindle HC

Alton

6:30 pm

@St Lawrence

Simpkins

Own Arrangement

Simpkins Rem

Cand. / 4.00 pm

Cove

10:30 am

Betts


T. White

Gawthrop

Hoff HC

Cove

6:00 pm

Hoff Cafe / HC


No Service

No Service

No Service

Fleet

9:00 am

Moll


Slatter HC

Sheridan

Slatter

Fleet

10:30 am

Moll


Slatter HC

Sheridan / Goldring

 Report

Slatter AAW

Fleet

6:30 pm

Slatter Cont

Slatter BB / 

6:00 pm

Slatter HC

Raggett

Frimley Green

10:30 am

S. Smith


Hoff HC / AAW

Carrington

Goldring

Frimley Green

6:00 pm

Hayward


No Service

Simpkins

Hoff HC

Hale

11:00 am


Abusah

Simpkins HC

Jones

Gawthrop

Hartley Wintney

10:30 am

Slatter HF


Hayward

Reeves

Ashby HC

North Camp

9:30 am

Blake HF


Betts

Blake HC

Clay

North Camp

11:00 am

Blake HF / TW


Betts

Blake HC

Clay

Rowledge

10:00 am

Hayward


P. White

Slatter HC

Hopkins

The Chapel, Ash V.

10:00 am

Hoff


No Service

No Service

No Service

The Spire, Farnham

10:30 am

Hopkins / Clark HF


Savill At URC

Hopkins HC

Simpkins At URC

The Spire, Farnham

6:30 pm

Simpkins HF / HC


Hopkins At URC

Betts

Hopkins At URC


November 2019

 

 

3rd Nov
31st in 

Ordinary Time

10th Nov
32nd in 

Ordinary Time

17th Nov
33rd in 

Ordinary Time

24th Nov
Sunday 

before Advent

 

 

 

 

 

 

Aldershot

10:30 am

Blake HC


Ashby

Farrar

Hindle

Aldershot

6:30 pm

Slatter BS


Hoff

Blake HC

Hopkins

Alton

10:00 am

George AAW


Simpkins

Carrington / 

Sheridan Report

Simpkins HC

Alton

6:30 pm

@St Lawrence

Hopkins


Simpkins HC

3pm@

St Lawrence GAP

Cove

10:30 am

Abusah


Hayward

Hoff AAW

Reeves / 

Clay Report

Cove

6:00 pm

Hoff Cafe


No Service

No Service

No Service

Fleet

9:00 am

Moll


Slatter HC

Clark

Slatter

Fleet

10:30 am

Costello HC


Slatter

Clark / 

S. Smith Report

Slatter / 

Clark P / AAW

Fleet

6:30 pm

Contemporary OA / 

Cont

Simpkins

Marlow

Slatter TZ / HC

Frimley Green

10:30 am

T. White


Hoff HC / Rem

P. Smith

Hoff

Frimley Green

6:00 pm

Hayward


Own Arrangement

Hoff Film

Betts

Hale

11:00 am

P. White


Moll

Thake / 

Goldring Report

Hopkins HC

Hartley Wintney

10:30 am

Slatter Cafe


Goldring

Squires

Betts

North Camp

9:30 am

Raggett


No Service

Moll

Blake HC

North Camp

11:00 am

P. Smith TW


Blake Rem / 10.30 a.m.

Moll

Blake HC

Rowledge

10:00 am

Goldring


@St Johns

Simpkins HC

Ashby WM

The Chapel, Ash V.

10:00 am

Hoff


No Service

No Service

No Service

The Spire, Farnham

10:30 am

Sharp


Hopkins Rem / At URC

Blake HC

Downing At URC

The Spire, Farnham

6:30 pm

Hopkins HC


Rolles At URC

Thornton

Simpkins HC / 

At URC


Service Codes

AAW

All-Age Worship

At URC

At URC

B of B

Battle of Britain

BB

Boys Brigade

BS

Bible Study

CA

Church Anniversary

Cafe

Cafe Worship

Cont

Contemporary Worship

Cov

Covenant Service

EXH

Exhibition launch

Film

Film Night

GAP

Greater Alton Project

HC

Holy Communion

HF

Harvest Festival

Mess

Messy Church

OA

Own Arrangement

P

Parade Service

Rem

Remembrance Sunday

Rem Cand.

Candles of Remembrance

Report

Reporting

TW

Together Worship

TZ

Taize